System Zarządzania Środowiskowego wg międzynarodowej normy ISO 14001 jest stosowany przez organizacje, dla których ważny jest nie tylko zysk i jakość, ale także sposób prowadzenia działalności w zgodzie z wymaganiami prawnymi, zasadami zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialności społecznej biznesu. Efektem systemowego podejścia do zarządzania będzie stałe dążenie do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne i poszukiwanie możliwości bardziej efektywnego wykorzystywania zasobów naturalnych.

Aktualne wydanie normy ISO 14001 z 2015 roku zawiera wymagania, które powinny być czytane i interpretowane biorąc pod uwagę kontekst organizacyjny danego przedsiębiorstwa oraz potrzeby i oczekiwania stron zainteresowanych jego funkcjonowaniem.

Na tej podstawie należy zdefiniować, zaprojektować i wdrożyć System Zarządzania Środowiskowego, który będzie zapobiegał powstawaniu zanieczyszczeń oraz umożliwiał osiąganie celów środowiskowych wyznaczanych przez kierownictwo.
Prawidłowe zaprojektowanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Środowiskowego pozwoli na stworzenie praktycznych narzędzi i metod do codziennego zarządzania przedsiębiorstwem z uwzględnieniem jego aspektów środowiskowych.

Zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach, aby zapoznać się z wymaganiami Systemu Zarządzania Środowiskowego.

Po szkoleniu, na indywidualnych zasadach możemy zaoferować wykonanie dedykowanych usług doradczych w zakresie:

__________________________________________________________________

Zapytania prosimy kierować na adres: szkolenia@mastere.pl 

ISO 14001 - zarządzanie środowiskiem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl